Wszystkie kategorie

sauny domowe na wymiar producent Warszawa i Białystok
DOSTAWA PRODUKTÓW POWYŻEJ 1000 ZŁ NA TERENIE POLSKI - GRATIS!!!

MODERATOR CIĄGU Z4 UPMANN EDELSTAHL V2A

 
280.00 PLN

+

Negocjuj cenę

Jesteś zainteresowany kupnem? Negocjuj cenę!

Skontaktuj się z nami:

tel. 85 748 20 95 - stolarka
kom. 660 547 102 - kominki
kom. 728 821 569 - sauny/spa

kominki@elmes.bialystok.pl

Pamiętaj, że płacąc przelewem z góry za całość dostajesz 5% rabat!.

W przypadku, gdy ciąg jest za duży (np. często w kominach wyższych niż 6 m) polecamy założenie moderatora ciągu w celu zoptymalizowania wydajności i autonomii instalacji. Moderator powinien być przyłączony na odcinku łączącym wkład z przewodem kominowym i zainstalowany w pomieszczeniu. Musi być widoczny i dostępny, aby umożliwić łatwą regulację i utrzymanie.

 

Najczęstszą przyczyną złego funkcjonowania kominka jest niewłaściwy komin, a ściślej przewód dymowy. Ciąg w takim przewodzie może nie wystarczać do tego, by spaliny były skutecznie usuwane na zewnątrz. Dym i sadze cofają się wtedy do pomieszczenia, zamiast wypływać ku wylotowi komina, ogień przygasa i z kominka zaczyna się dymić. Natomiast za mocny ciąg powoduje zbyt szybkie spalanie się drewna.

 

Jak powstaje ciąg w kominie

Naturalny ciąg kominowy jest wynikiem różnicy gęstości spalin w kominie i powietrza na zewnątrz budynku. Gorące spaliny z kominka są lżejsze od powietrza i unoszą się do góry. Im wyższa temperatura spalin, tym szybciej się unoszą i tym większy ciąg kominowy. Jednak z powodu zmieniającej się temperatury otoczenia wielkość naturalnego ciągu kominowego zmienia się w ciągu roku. Zimą jest najsilniejszy, a latem najsłabszy.

 

Ciąg kominowy mierzy się w paskalach (Pa) lub w starych jednostkach - milimetrach słupa wody (mm H2O). Zachodzi między nimi następująca zależność: 1 mm H2O = 9,82 Pa, czyli około 10 Pa.

 

Wkład lub kaseta kominkowa będą działały właściwie, gdy ciąg w przewodzie dymowym będzie wynosić 10-30 Pa. Tę wartość może za pomocą specjalnego urządzenia określić fachowiec instalujący kominek.

 

        DANE TECHNICZNE

  • wym. tylnej części  13 x 19 cm gł. 6 cm
  • wym. fasady 16 x 22 cm
  • waga 0,8 kg
  • regulacja 10 - 30 Pa
  •  norma DIN4795
producent:
Upmann GmbH & Co. KG