Wszystkie kategorie

sauny domowe na wymiar producent Warszawa i Białystok

Filtry produktów

Cena
PLN  –  PLN
  • 55PLN
  • 118PLN
Producent
sauny domowe na wymiar producent Warszawa i Białystok

CHEMIA HTH SPA

Gama produktów  hth® Spa

 

Spa, prawdziwa przestrzeń do relaksu, jest coraz częściej obecne w naszych europejskich domach. Zalety ciepłej wody są uznawane od starożytności. Jednak wymagana ona szczególnej uwagi. marka hth® Spa opracowała szereg produktów specjalnie przystosowanych do wody w Spa w celu oczyszczania, równoważenia i ochrony.

Aby uzyskać najwyższą możliwą skuteczność produktów chemicznych i optymalny komfort kąpiących się, konieczne jest regularne sprawdzanie bilansu wodnego i czyszczenie basenu. Właściwy bilans wody wymaga przede wszystkim dobrego ustawienia wartości pH i twardości całkowitej (TAC):

• pH wskazuje, czy woda jest kwaśna czy zasadowa (alkaliczna). Porusza się w skali od 0 do 14. pH czystej wody wynosi 7. Zalecane pH dla basenów wynosi od 7,0 do 7,4. Wartość pH jest zbyt często pomijana w uzdatnianiu wody w basenie, bardzo ważne jest unikanie różnych niedogodności: glonów, podrażnień skóry i oczu, mętnej wody ...

• Całkowita twardość (TAC) daje informacje o zawartości wodorowęglanów. Wyraża się go w D lub mg / l , przy czym „idealna wartość” wynosi zazwyczaj od 8 do 15 D (80 do 150 mg / l). Całkowita twardość pozwala ustabilizować pH na zalecanym poziomie, co nazywa się zdolnością buforowania. Woda o prawidłowym TAC ma również stosunkowo stabilne pH. Woda deszczowa (kwaśna) może przyczynić się do obniżenia ogólnej twardości.